BİLGİSAYAR TAMİRİ

Bilgisayar-notebook tamir

Bilgisayar Tamiri

Bilgisayar tamirini nasıl yapıyoruz : Bilgisayarın hayatımızın her alana girdiği günümüzde bilgisayar sorunlarının hızla halledilmesi gerekmektedir. Aşağıdaki yazımızda size yapılabilecek en iyi önerileri sunuyoruz.

Teşhiş

Bigisayarınızı akşam kapattınız ama sabah açılmadı. Ekrana görüntü gelmiyor. Bilgisayar kontrolünüz dışında sayfalar açıyor, Cihazını sürekli kendisini kapatıyorsa, artık bilgisayarınıza bakım yapılmasının zamanı gelmiş demektir. En önemli konu bir bilgisayarın arızasının doğru teşhis etmektir. Bu da sizin verdiğiniz doğru bilgi ve iletişimle sağlanabilmektedir.Kontrolümüz sonrasında görülen arıza fiyatlandırılarak tarafınıza bildirilir. Onayınız sonrasında arızalar Donanımsal ve Yazılımsal olarak çözülmektedir.

Yazılımsal Sorunlar

Yazılımsal sorunlar, Bilgisayarınızda oluşabilecek virüs, program arızası, kullanıcı hatası, HDD hasarı gibi sebeplerle oluşabilmektedir. Bazı durumlarda sorununuz format atılarak çözülürken, bazen böyle bir işleme gerek kalmaz. Unutmayın cihazınızda önemli bir dosya var ise bize vermeden önce her ihtimale karşı yedeklemenizi öneriyoruz.

Donanımsal Sorunlar

Donanımsal Sorunlar, Genellikle yedek almanıza olanak tanımaz verilerinizin kurtarılıp kurtarılamayacağını ya da böyle bir çabaya değip değmeyeceğini bize bildirmelisiniz. Kalıcı bir disk hasarında yedek almak mümkün olmayabilmektedir.Ekran kartı, monitör ya da ana kart tamiri sırasında böyle bir sorun yaşanmamaktadır.