OEM PARÇA SATIŞI

Oem pc parca SATŞI

OEM Parça Nedir?

Oem bilgisayar oem parça duyarız ancak kimse tam olarak ne anlama geldiğini düşünmez. OEM kısaltması "Original Equipment Manufacturer" ("Orijinal ekipman üreticisi") anlamına gelir.

Peki Neden OEM ?

Peki Neden OEM ? ürün satıyoruz ve neden OEM ürün alayım ki? internetten sipariş edip kutulu ürün alabilirim.

Evet kutulu bir ürün alabileceğiniz doğru ancak hizmet verdiğimiz ya da kurumsal anlaşma yaptığımız yerlerde her zaman OEM ürün kullanmaktayız. Sebepleri ise OEM ürün ve Kutulu ürün arasındaki farkı bilmekte yatmaktadır.

Kutulu bir ürün, son kullanıcı için üretilmiş bir ürün olup bu tarz ürünler satan mağaza raflarında daha çekici ve daha güzel durması için üretilirler yani bir işlemci, ram, ekran kartı ve benzeri bir ürün almak istediğinizde bu ürünleri satan mağazalarda raflarda ilgi çekici resim şekil ve ebatta kutularla birlikte satın alırsınız. Bu kutunun içerisinde ürün harici ürünün nasıl kurulacağını anlatan detaylı kılavuzlar, çıkarmalar. Destek almak için yapılacaklar, detaylı ve maddeler halinde yazıldığı gibi destek alınabilecek site adresleri yer almaktadır.

OEM ürünlerde ise durum biraz farklıdır. Oem ürünler Dell, Hp, Exper, Casper, Lenovo, MSI, Datron gibi donanım üreticileri için hazırlanmış orjinal markalı ürünler olup ekstradan kutu, kitapçık, süslü çıkarmalar ve benzeri aksesuarlar içermez sadece aldığınız ürünü anlatan küçük bir prospektüs harici bir şey içermez. Örneğin :Kutulu bir ekran kartı alan kişinin aldığı kutu üründe hediye olarak ücretsiz oyun çıkarken, OEM bir ekran kartı almışsanız içerisinden kurulum Cd si haricinde bir şey çıkmayacaktır.Eğer bir OEM ürün almışsanız onun yanında gerekebilecek malzemeleri bilmeniz gerekir. Aksi taktirde aldığınız ürünü nasıl takacağınız ne şekilde? soğutacağınız deneme yanılma yoluyla öğrenilecek bir ürün değildir.

Kutulu mu? OEM ürün mü?

Firma olarak kurumsal hizmet verdiğimiz yerler. Yukarıda anlatıldığı gibi Kutulu üründen bir farkı olmayan OEM yedek parçalardan kullanmaktayız böylelikle kutulu ürünle bazı OEM ürünler arasında oluşabilecek 20$ -30$ Amerikan doları fark hizmet verdiğimiz firmaların kasasında kalıp tasarruf etmelerini sağlamaktayız.