SERVER SATIŞ VE LİSANSLAMA

sistem odası, kablolama

Sistem Kurulumları

Sistem kurulumu bir işyerinin ihtiyacı olan Server, güvenlik duvarı, switch, hub, ADSL modem, wifi gibi bilişim sisteminin en iyi performansı göstereceği biçimde kurulmasıdır.

Server Kurulumu

Server, işletmelerin olmazsa olmazıdır. Server işletme kayıtlarının tutulması, saklanması, kullanıcı dosyaların ve yazıcıların paylaşılması, yetkilendirme, database kurulumlarını çalıştırmak gibi bir çok işe yaramaktadır.Bir serverin eğer OEM’se toplanması kurulması ve ayarlanması kadar iş yerinde kurulacağı ortam, çalışma şartları ve yedeklemelerinin sağlıklı yapılması bu kurulumun önemli parçalarıdır.

Switch ve Hub

Switch ve Hub, aslında her ikiside aynı işe yarar ancak İdare edilebilir switchler artık hayatımızda Bu sayede bir switch’e değişik görevler atanabilmekte ve bu sayede yeni bir switch ya da hub bağlamadan ihtiyacınız giderilebilmektedir. Ancak ihtiyacınız sadece bilgisayarlarınızı internet ve ya server’a bağlamaksa size uygun olan adet ve sayıda port’a sahip ihtiyacanıza uygun modelleri montaj etmekteyiz

Güvenlik Duvarı (Firewall)

Güvenlik Duvarı (Firewall) İşletmelerin ihtiyacı olan en önemli şeylerin başında yeralan güvenlik duvarı sizi dışarıdan ya da içeriden gelebilecek saldırılara karşı korur. Peki ama nasıl bir güvenlik duvarına ihtiyacınız var? size uygun olan hangisi? bu konuda bize sorabilir sanışabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki muhasebesel veriler ve raporlar bir işletmenin can damarıdır. Kötü bir tecrübe yaşamadan önce önleminizi alın verilerinizi güvende tutmak ve yedek almak için yapılan harcama boşa harcanmış bir yatırım değildir.

Yedekleme (Backup)

Eğer Server, firewall ve bilgisayarlarınızı kurduysanız artık çalışmaya hazırsınız. Ancak bu kadar masraf ve güvenlik sonrası verilerinizin tam güvenliği sağlandı mı? tabi ki hayır !

Siz dışarıdan gelecek saldırılara karşı Güvenlik duvarı, Bilgisayarlardan gelecek saldırılar için virüs programı kurdunuz ama dosyalarınızı, evraklarınızı bilinçli ya da kaza sonucu silinmelere karşı korumak için periyodik olarak yedeklemiyorsanız tam güvende sayılmazsınız. Bunun için irili ufaklı yedekleme çözümleri için bize danışabilirsiniz.

Kablolama

Kablolama, Sistem ya da sistem odası kurulumların en önemsenmeyen ancak bir işletenin damarı sayılabilecek kadar önemli bir kurulumdur. Kurulum için CAT 5 mi? Yoksa CAT 6 mı kullanmalı? arasındaki fark ne hangisi ucuz? kurulum sırasında ucuzluk değil ihtiyacınız olan hangisi ise o kullanılmalı tekniğe uygun kablo kanalı ve sonlandırma yapılmalı aksi taktirde ne kadar hızlı cihazlar kullanılırsa kullanılsın işiniz aksayacaktır.

Sistem Odası

Sistem Odası, Yukarıda bahsi geçen sistemlerin hepsi alındı kuruldu. Yazımızda da en sonda yer verdik ama bir sistemin kurulumu kadar o sistemin duracağı yer çalışacağı ortamda bir o kadar önemlidir. Aslında ilk ele alınması konu sistemin duracağı yerdir. Eğer ortam nemli, tozlu ve sıcak sa elektronik sistemin çalışması için uygun değildir. Bu sebeple işletmenizde sonradan inşaat, kablolama masrafları çıkmasını istemiyorsanız ilk olarak Server, firewall, wifi, güvenlik kayıtlarının nerede duracağına karar vermelisiniz. Bu konuda ücretsiz danışmanlık ve ekspertiz hizmetlerimiz için bilgi alın.Bize ulaşın