Sosyal Medya


Sosyal Medya'nın İşletme için Önemi


Ülkemizde sosyal medya kullanımı had safhada olmasına rağmen işletmeler bunu çok önemsemiyor. Ancak sosyal medyanın kullanımının yüksek olması demek potansiyel alıcı ya da müşterilerin bu platformda ulaşılabilir olduğu anlamına gelmektedir.

İşletme ve Sosyal Medya

Bir çok küçük ve orta büyüklükteki işletme sosyal medya denildiğinde boşa vakit harcanan bir yer olduğu düşüncesinde, ancak son veriler buna önem veren işletmelerin daha hızlı öne çıkarak işlerini büyüttüğünü göstermektedir. Siteniz için verdiğiniz ADS (arama ağı) reklamlarının yeterli olacağını düşünebilirsiniz ancak tek başına verilen bu reklamlarla hedef kitlenize ulaşmakta sıkıntılar yaşayabilir düşündüğünüz faydalara daha geç ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medya Tanıtımı ile Diğer tanıtımların farkı

Arama ağı reklamcılığının bir getirisi olduğu kesindir ancak Sosyal medya hedeflemesi müşteri profilini kategorilere ayırdığı için size daha farklı bir başarı sağlayabilir. Arama ağında sadece arama motorunda yapılan aramalar sitenize yönlendirilirken. Sosyal medya dailgili kişi yada grupların sürekli erişimi sağlanabilmekte potansiyel müşterilerin:

Yaş

İlgi alanı grubları

Cinsiyeti

Geniş bir kitleye kolay erişim

Ölçümlenebilme

Ürün tanıtımı

gibi kategori ve olanaklarından sosyal medya sayesinde ücretli ve ücretsiz faydalanma şansını işletmelere sağlamaktadır. Çevremizdeki işletmelerin yaşadığı bu büyük sorunlardan birisi de böyle bir hesabı edinmesine ve olmasına rağmen etkin kullanamamaktadır. Sosyal medya tanıtım yada yayınlarını planlamak için personel istihdam etmek, bu hesapları kontrol edecek zaman bulmak işletmeler için sorun olmaktadır.

Önemini bilse dahi işletme açısından takip edilme sorunları için çözüm olarak, sosyal medya uzmanlığımızdan faydalanabilir. Konuyla ilgili iletişime geçebilirsiniz.

Open chat
Yardımcı olalım mı?
Merhaba
Nasıl yardım edebiliriz?